Django Girls Wrocław

1492503_973604095989665_4874379663636073820_o

Django Girls Wrocław

Nie masz pojęcia o programowaniu, ale chcesz się go nauczyć? Tworzenie stron internetowych brzmi jak czarna magia? Dziewczyny z Django Girls Wrocław chętnie pokażą Ci, że programowanie nie tylko nie jest straszne, ale może też być przyjemne i można się przy nim dobrze bawić!

Django Girls, czyli darmowe warsztaty z tworzenia aplikacji internetowych w języku Python, są skierowane do kobiet, które z programowaniem nie miały jeszcze do czynienia. Pierwsza edycja miała miejsce w Berlinie w lipcu 2014 roku i została zorganizowana przez dwie Polki: Olę Sitarską i Olę Sendecką. Wydarzenie to spodobało się na tyle, że zainspirowało kobiety na całym świecie do organizowania kolejnych, opartych na tej samej koncepcji, warsztatów. W Polsce Django Girls zagościły już w Warszawie, Krakowie i Łodzi, a kolejne spotkania – we Wrocławiu i Szczecinie – są zaplanowane na przyszły rok.

Wrocławska edycja odbędzie się 10 stycznia 2015. W trakcie warsztatów uczestniczki stworzą swoją pierwszą stronę internetową, poznają język programowania Python i tytułowe środowisko Django. Dowiedzą się też, w jaki sposób strona internetowa pojawia się w internecie, czym jest HTML i CSS, oraz dlaczego strony internetowe nie powinny być serwowane z komputerów, które mamy w domach. Zajęcia prowadzone są w trzyosobowych grupach pod nadzorem programistek, które dobrowolnie chcą przekazać swoją wiedzę innym kobietom.

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz odnośnik do formularza rejestracyjnego można znaleźć na stronie:

http://djangogirls.org/wroclaw/

Obowiązuje limit 45 miejsc!